Ekologiczne opakowania ozdobne? Sprawdź, czy to możliwe!

4 min. lektura06 października 2021

Ekologiczne opakowania ozdobne.

Większość sklepów online i tych stacjonarnych decyduje się na opakowania ekologiczne. Czy używając ich, da się jednak uzyskać efekt ozdobny tak, aby można było ich używać do eleganckiego pakowania towarów oraz prezentów?

Opakowania ekologiczne często kojarzą się ze zwykłym, brązowym kartonowym pudełkiem albo brązową, papierową torbą. I choć takie minimalistyczne pakowanie jest bardzo na czasie, to warto wiedzieć, że obecnie na rynku opakowań dostępne są także dużo bardziej ozdobne opakowania ekologiczne.

Ekologiczne pakowanie prezentów

Moda na ekologiczne pakowanie paczek dotyczy również pakowania prezentów. Obecnie jest to bardzo popularny trend – modne są minimalistyczne brązowe, kartonowe opakowania, owinięte sznurkiem jutowym czy rafią, a nawet pakowanie prezentów w zwykły, szary papier pakowy. Oczywiście dostępne są także bardziej eleganckie, ekologiczne opakowania. Jak pakować ekologicznie? Poznaj proste zasady, aby pakować w sposób bardziej odpowiedzialny – 5 zasad ekopakowania.

Ekologiczne pudełka ozdobne

Wybór pudełek kartonowych ozdobnych jest naprawdę duży. Dostępne są na przykład pudełka ozdobne zamykane na magnes (do wyjątkowo eleganckich prezentów), bardzo wyrafinowane, składane pudełka ozdobione satynową wstążką oraz pudełeczka na biżuterię i drobne akcesoria. Pudełka ozdobne na prezent mają wiele kolorów i wzorów (także metalicznych) oraz różne rodzaje wykończenia – np. papier kraft lub tektura lita.

Bardzo popularne są ozdobne pudełka na wino z okienkiem i wygodną rączką, które są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych torebek na alkohol. Rozwiązaniem wartym uwagi są także tekturowe koszyki prezentowe na butelki, które idealnie nadają się do zapakowania alkoholu przeznaczonego na prezent dla partnera biznesowego. Tego typu opakowania wykonane są z najwyższej jakości wytrzymałej tektury, dzięki czemu mamy gwarancję, że utrzymają ciężar butelek. Wygodne i estetyczne opakowania ozdobne na wino pozwalają zapakować nawet do trzech butelek alkoholu, odpowiednio go przy tym zabezpieczając dzięki tekturowym przegrodom.

Ekologiczne torby papierowe ozdobne

Najchętniej wybieranymi rodzajami opakowań prezentowych są torby papierowe – te wykonane z papieru kraft lub powlekane. Są bardzo estetyczne i eleganckie, dlatego wykorzystuje się je w sklepach takich jak drogerie, perfumerie, butki oraz innych salonach z ekskluzywnym asortymentem. W hurtowni RAJA do wyboru są różnego rodzaju torby papierowe ozdobne:

 • powlekane matowe i błyszczące,
 • powlekane o wypukłej strukturze,
 • ze skręcanym uchwytem lub z długim uchwytem do noszenia na ramieniu,
 • torebki ozdobne z okienkiem,
 • torby z papieru kraft Elegance,
 • torby w pastelowych kolorach lub klasyczne białe i brązowe,
 • lakierowane z witrynką,
 • a także ciekawe torby w kształcie pudełka.

Oferujemy również możliwość zamówienia personalizowanych toreb prezentowych z indywidualnym nadrukiem.

Ekologiczne wypełniacze ozdobne

Oprócz ekologicznych opakowań RAJA oferuje także ekologiczne akcesoria do pakowania, w tym ekologiczne wypełniacze ozdobne. Są to m.in.:

 • bibuła gładka w arkuszach,
 • bibuła prasowana,
 • wypełniacz SizzlePak.

Ozdobne wypełniacze to nie tylko dodatkowa dekoracja prezentu, ale także ochrona przed jego uszkodzeniem czy zarysowaniem, ponieważ są miękkie i amortyzują wstrząsy. Można ich używać także do eleganckiego prezentowania produktów, np. kosmetyków, alkoholi czy produktów spożywczych.

Bibuła prasowana występuje w szerokim wachlarzu kolorów: ciemnozielonym, cytrynowym, niebieskim, szafranowym, różowym, turkusowym, pomarańczowym, ciemnoszarym, srebrnym i białym. Jest wyjątkowo miękka, więc nie porysuje nawet bardzo delikatnych i kruchych przedmiotów. Bibułę w arkuszach można kupić w kolorze naturalnym oraz białym (podwyższona białość, która podkreśla estetyczne walory zabezpieczanych produktów) oraz bardzo eleganckim złotym. Bibuła RAJA nie zawiera chloru ani kwasów i jest przeznaczona do recyklingu.

W ofercie RAJA dostępny jest także ozdobny, ekologiczny wypełniacz SizzlePak, który można poddać ponownemu recyklingowi. Służy on przede wszystkim do ochrony produktów przed uszkodzeniem w transporcie, ale także do ich ciekawej prezentacji. Wypełniacz SizzlePak stosuje się również do pakowania delikatnych prezentów, takich jak świece, kosmetyki, szkło, porcelana, a także do wypełniania koszy prezentowych. W ofercie RAJA dostępnych jest aż 7 wersji kolorystycznych wypełniacza SizzlePak, tj. biała, żółta, zielona, czerwona, niebieska, czarna i naturalna.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy