Ekologiczne alternatywy dla woreczków foliowych

3 min. lektura 19 maja 2020

Woreczki foliowe wykorzystuje się codziennie – służą do pakowania żywności w sklepie (warzyw, owoców czy pieczywa), do przechowywania produktów oraz ich transportu. Są zatem niezbędne. Niestety nie są przyjazne dla środowiska. Na szczęście na rynku istnieje kilka ekologicznych alternatyw dla woreczków strunowych.

Zdecydowanie najlepszą alternatywą dla foliowych woreczków są eko worki materiałowe – wielokrotnego użytku. Zdarza się jednak, że jesteśmy na zakupach i ich nie mamy albo musimy coś wysłać. Wtedy warto wybierać worki eko papierowe albo te wykonane z materiałów z recyklingu. Dzięki temu można znacząco ograniczyć ilość wyrzucanych odpadów, których czas rozkładu jest bardzo długi. Czas rozkładu torebki foliowej wynosi ok. 400 lat! Dla porównania – jej produkcja zajmuje 1 sekundę, a człowiek używa jej ok. 30 minut.

Worki papierowe sprawdzają się jako torby na mniejsze zakupy, drugie śniadanie, mogą także służyć do przechowywania żywności. Są wykonane z papieru kraft, który jest mocny i trwały, zatem można je wykorzystać wiele razy. Torby papierowe są przy tym przyjazne dla środowiska.

Papier jest w 100% odnawialny i biodegradowalny. Średni czas rozkładu papieru wynosi 6 miesięcy – jest zależny od rodzaju papieru oraz stopnia wilgotności ziemi. Papier można także wykorzystywać ponownie – np. pod postacią papieru toaletowego z recyklingu.

Eko worki i woreczki papierowe

Worki papierowe są bardzo mocne – wykonane z solidnego papieru kraft o gramaturze 140 lub 70 g/m2, mają także płaski i wzmocniony spód. Nie ulegają przedarciu. Są bardzo pojemne, gdyż posiadają boczne zakładki, umożliwiające rozszerzanie. Do wyboru jest 5 formatów.

Dostępne są także duże papierowe worki eko, które są bardzo odporne na przebicia i przedarcia. Poleca się je do przechowywania i transportu ciężkich produktów. Mają rozszerzane i wzmocnione dno.

W ofercie RAJA znaleźć można także wytrzymałe torby maxi z papieru kraft o gramaturze 150 g/m2. Są bardzo stabilne – nie przewracają się. Posiadają skręcane uchwyty w kolorze torby (brązowe), dzięki czemu ich przenoszenie jest wygodne. Dzięki bocznym zakładkom można zwiększyć ich pojemność.

Kupić można także tradycyjne woreczki, ale wykonane w połowie z materiałów pochodzących z recyklingu.

Worki eko z recyklingu

Eko worki tego rodzaju są produkowane z polietylenu o niskiej gęstości 60 mikronów. 50% materiałów użytych do ich produkcji pochodzi z recyklingu. Posiadają zamknięcie strunowe, dzięki czemu bardzo łatwo się je otwiera i zamyka, a także otwór do zawieszenia. Dostępne są także w wersji z samoprzylepnym zamknięciem. Można ich używać do pakowania żywności. Są dostarczane w praktycznym opakowaniu z podajnikiem, co zabezpiecza je przed kurzem.

Szeroki wybór eko worków papierowych oraz foliowych z recyklingu można znaleźć na stronie: https://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/worki-torby-ekologiczne_C1380.html

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy