Co nowego w RAJA? Sprawdź!

3 min. lektura24 marca 2020

Żeby przesyłka nie uległa zniszczeniu podczas transportu, musi być odpowiednio zapakowana. Z badań wynika, że aż 73% klientów, nie złoży w konkretnym sklepie ponownego zamówienia, jeśli zawartość przesyłki dotrze do nich uszkodzona. To właśnie sposób zapakowania produktu najlepiej świadczy o sprzedawcy – o tym, jak dba o swoich klientów i wysyłany towar. Dla kupujących, sposób zapakowania przesyłki jest równie istotny jak to, czy opakowanie jest przyjazne dla środowiska. Raja korzysta z rozwiązań, które pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć ilość produkowanych odpadów i są przyjazne dla środowiska, a przy tym nadal są w stanie zapewnić maksymalną ochronę produktów.

Drugie życie opakowań

Raja nieustannie rozwija proces recyklingu, starając się przy tym minimalizować ilość produkowanych odpadów. Jak to robi? Przede wszystkim, zwiększa w ofercie ilość opakowań, które można z powodzeniem ponownie przetworzyć. Klienci mają do wyboru biodegradowalne wypełniacze do paczek czy kartony z tektury falistej, które można poddać selektywnej zbiórce odpadów. Dzięki temu, karton można ponownie przetworzyć na zasadach recyklingu – trafi do papierni, gdzie zostanie przekształcony na masę papierniczą, z której zostaną wyprodukowane nowe kartony.

Papier pakowy i tektura falista – alternatywa dla folii bąbelkowej

Żeby jak najlepiej chronić planetę, Raja proponuje zmianę opakowań z tworzyw sztucznych tymi, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko i które można poddać recyklingowi. Co ważne, ekologiczne rozwiązania oferowane przez Raja mają takie same właściwości ochronne, jak opakowania z tworzyw sztucznych. Przykładem takiego produktu jest tektura falista. Jej wytrzymała struktura nie ulega przedarciom, dzięki czemu jest w stanie zapewnić doskonałą ochronę produktom podczas transportu. Bardzo ważne jest także to, że jest lekka, dlatego jej użycie nie wygeneruje dodatkowych kosztów transportu. Tak samo dobrym rozwiązaniem jest ekologiczny papier pakowy, który świetnie sprawdzi się podczas owijania przedmiotów i jest odporny na rozdarcia.

Co więcej…

Nowa oferta RAJA podkreśla jeszcze większe zaangażowanie Grupy w ochronę środowiska. Dzięki temu można dokonać wyboru spośród jeszcze szerszej gamy ekologicznych rozwiązań, takich jak opakowania kartonowe i plastikowe z recyklingu, opakowania wykonane z naturalnych surowców lub do wielokrotnego użytku. Ponadto piktogramy, które znajdują się przy produktach w sklepie internetowym oraz w katalogu, przyczynią się do natychmiastowej identyfikacji tych produktów. Pełną gamę ekologicznych alternatyw znajdziesz TU.

Produkty Raja – przyjazne dla środowiska

Raja od 65 lat dostarcza klientom rozwiązania, które idealnie łączą w sobie ekologię z ekonomią. Strategia działania firmy opiera się na zasadach gospodarki cyrkulacyjnej. Oznacza to, że oferuje opakowania z materiałów, które pochodzą z recyklingu i nadają się do ponownego recyklingu, a także do produkcji opakowań używa mniejszej ilości materiału. Takie działania pozwalają w znacznym stopniu zminimalizować ilość generowanych odpadów. Żeby chronić środowisko, Raja w znacznym stopniu ograniczyła w ostatnich 5 latach ilość drukowanych katalogów, stawiając na jego elektroniczną wersję. Katalogi drukowane są wciąż dostępne, ale do ich produkcji jest wykorzystywany papier, który pochodzi z lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy