Bezpieczne przesyłki – dlaczego warto stosować wypełniacze?

2 min. lektura21 listopada 2017

Do jednych z najważniejszych wyznaczników profesjonalizmu firmy zalicza się dbałość o satysfakcję klienta oraz odpowiednie zabezpieczenie produktów w trakcie przesyłki. Dlatego tak ważna jest ochrona towaru i jego odpowiednia ekspozycja.

Jakość dostarczanych przesyłek stała się dziś wizytówką i formą relacji firmy z klientem. Prowadząc biznes, którego elementem jest wysyłka produktów, zdajemy sobie sprawę z tego, że nie mamy wpływu na niektóre czynniki transportu. Zaliczyć do nich możemy m.in. zły stan dróg czy nieostrożność kurierów.

Mimo to jesteśmy w stanie zapobiec uszkodzeniu naszych towarów i zapewnić przesyłanym produktom maksymalne bezpieczeństwo. Jak zadbać o zadowolenie klienta?

Warto skorzystać z różnego rodzaju wypełniaczy, które nie tylko pozwalają na zamortyzowanie wstrząsów w trakcie przewozu, ale pomogą również estetycznie zaprezentować produkt.

Małe pozostaje piękne

Nie zawsze możliwe jest idealne dopasowanie opakowania produktu, szczególnie, kiedy jest on niewielki lub składa się z kilku części. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo podczas transportu, należy dokładnie wypełnić powstałe luki i wolne przestrzenie. Zadanie to doskonale wykonają ozdobne kolorowe wypełniacze wykonane ze spiralnych, papierowych włókien.

Wypełniacz tego typu nie tylko utrzymuje swój kształt, dzięki czemu produkt jest odpowiednio unieruchomiony, ale pełni również funkcję dekoracyjną.

Miękko, jak na poduszce

Większe gabarytowo produkty skutecznie zabezpieczymy wypełniaczami w formie foliowych poduszek składających się w 99% z powietrza. Pozwalają one unieruchomić produkt i zamortyzować ewentualne wstrząsy. Skutecznie chronią wszelkie towary przed przemieszczaniem się w opakowaniu podczas dostawy.

Ich zaletą jest to, że nie rozsypują się podczas otwierania paczki, co ułatwia klientowi rozpakowanie przesyłki.

Otulone wyjątkową ochroną

Do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów RAJAPACK oferuje dedykowane wypełniacze wykonane z pianki polietylenowej. Ten materiał idealnie chroni towary przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań z pianki PE: folie piankowe, które idealnie sprawdzą się do owijania szkła i polerowanego drewna, arkusze separujące produkty czy poduszki wypełnione granulatem z pianki.

Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę www.rajapack.pl

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

     

    Najpopularniejsze tematy