Koperty bąbelkowe – zastosowanie

4 min. lektura13 lutego 2018

Koperty bąbelkowe stanowią jeden z najprostszych i najłatwiej dostępnych materiałów pozwalających w bezpieczny sposób zapakować i wysłać delikatne towary, chroniąc je przed wilgocią i wstrząsami. Zastosowanie koperty z folią bąbelkową w środku znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia przesyłki a równocześnie nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu na pakowanie. Do czego stosować koperty bąbelkowe?

Koperty bąbelkowe składają się z dwóch warstw: zewnętrznej foliowej lub papierowej oraz wewnętrznej, czyli kieszeni z folii bąbelkowej. Folia składa się z ogromnej ilości malutkich komór wypełnionych powietrzem, które działając jak poduszka powietrzna amortyzują wstrząsy i uderzenia. Koperty bąbelkowe dodatkowo chronią zawartość przed wilgocią, co sprawia, że są bardzo uniwersalnym i powszechnym w użyciu opakowaniem.

Co pakować do koperty bąbelkowej?

Do koperty bąbelkowej warto zapakować wszystkie przedmioty, które mogłyby ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu podczas wysyłki w standardowym opakowaniu, jak na przykład biżuteria lub płyty CD. Dotyczy to nie tylko delikatnych przedmiotów, które narażone są na potłuczenie lub połamanie, ale również towarów o delikatnej powierzchni podatnej na zarysowanie. Zastosowanie koperty bąbelkowej powoduje, że można do niej zapakować również wszystko, czemu szkodzi wilgoć, jak na przykład urządzenia elektroniczne czy odzież.

Rodzaje kopert bąbelkowych

Koperty bąbelkowe dostępne są w kilku rozmiarach, które opracowane zostały tak, aby odpowiadać potrzebom klientów. Wymiary kopert pozwalają na idealne zapakowanie płyty CD, dokumentów lub książek w formacie A4 lub czytnika kart USB. Są to oczywiście jedynie przykładowe rozmiary kopert, których znaleźć można o wiele więcej. Koperty wykonane są z odpornego na rozdarcia papieru lub folii, która jest zgrzana na bokach, dzięki czemu bezpieczeństwo przesyłki zostaje dodatkowo zwiększone. Koperta wyposażona jest w mocne, samoklejące zamknięcie zapobiegające otworzeniu się paczki w trakcie przesyłki. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, do zapakowania przesyłki nie jest potrzebny klej ani taśma samoprzylepna.

Zalety kopert bąbelkowych

Niewątpliwą zaletą kopert bąbelkowych, i ich zastosowania, jest ich niska cena i ogólna dostępność. Koperty bąbelkowe dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo dobrać odpowiednie opakowane do wysyłanego przedmiotu. Kolejnym atutem kopert bąbelkowych jest oszczędność czasu. Zapakowanie do nich wysyłanego towaru zajmuje tylko chwilę, podczas gdy znalezienie odpowiedniego pudełka, wypełniacza oraz zabezpieczenie przesyłki zajmuje kilkakrotnie więcej czasu.

Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę?

Wysyłając delikatny przedmiot należy odpowiednio dobrać rozmiar koperty. Koperta bąbelkowa nie powinna być zbyt duża, ponieważ wtedy wysyłany towar będzie przesuwał się w środku, co może spowodować uszkodzenie. Równocześnie, opakowanie nie może być zbyt małe, ponieważ wciskanie przedmiotu do koperty na siłę spowoduje popękanie bąbelków z powietrzem, a koperta utraci swoje właściwości amortyzujące. Podczas wysyłania szczególnie delikatnych przedmiotów, warto zapakować je w dodatkową warstwę ochronną przed włożeniem do koperty bąbelkowej oraz umieścić na niej stosowną informację.

Zastosowanie kopert bąbelkowych

Większość osób korzysta z kopert bąbelkowych, kiedy chce wysłać pocztą lub kurierem delikatny przedmiot, który mógłby ulec uszkodzeniu w zwyczajnym opakowaniu. Koperty można jednak zastosować również do innych celów jak na przykład przechowywanie przedmiotów, którym może zaszkodzić wilgoć. Koperty bąbelkowe dostępne są w wielu rozmiarach, więc łatwo dobrać odpowiedni, co dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Wybierając koperty bąbelkowe warto zwrócić uwagę na to, czy zostały wykonane z ekologicznego papieru, dzięki czemu nie producent przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Źródło zdjęć: unsplash.com, pixabay.com

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy