Folia stretch – gdzie kupić, właściwości, koszty

5 min. lektura 06 września 2022

Folia stretch – gdzie kupić, właściwości, koszty.

Folia stretch to produkt o wielu zastosowaniach. Sprawdzi się w przeróżnych sytuacjach, od owijania paczek do wysyłki po zabezpieczanie całych palet pełnych towarów. Użytkowana jest nie tylko w magazynach czy firmach transportowych, ale także w sklepach i przez osoby prywatne. Czym tak właściwie jest, jakie są jej właściwości, gdzie ją kupić i ile kosztuje rolka sterczu? Odpowiadamy!

Co to jest folia stretch i jakie jest jej zastosowanie?

Choć folia do paczek to produkt znany, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym tak właściwie jest. Folia stretch (a konkretniej folia polietylenowa), bo o niej mowa, to produkt wytworzony z polietylenu o niskiej gęstości (LDPE). Cechuje się wysoką odpornością na rozerwanie, jest wytrzymała oraz dostępna w różnych kolorach. Jest mocna, elastyczna, termoplastyczna i transparentna, co w połączeniu daje najlepszą ochronę dla foliowanych towarów, palet i paczek.

Dzięki temu, że folia stretch jest tak elastyczna i rozciągliwa, stosuje się ją w celach ochronnych. Dzięki możliwości wyboru szerokości (do 1500 mm), a nawet grubości (ilość warstw), która może wynosić od 9 do 35 mikronów, z łatwością zabezpieczysz produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi, atmosferycznymi czy tymi, które mogą powstać w czasie transportu. Stretch sprawdza się w przypadku wysyłki i magazynowania przeróżnych towarów, niezależnie od ich rozmiaru i kształtu, a także do ochrony całych palet.

Folia stretch – wybór i właściwości

Folia stretch ma szereg właściwości, które sprawiają, że jest ona praktyczna i tak często wybierana zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Można ją łatwo przywrócić do poprzedniego stanu, może być zrobiona z recyklingu, cechuje ją wysoka przyczepność i jest bardzo prosta w użytkowaniu. Towary osłonięte folią są zabezpieczone przed kurzem, parą wodną, uszkodzeniami i wilgocią, a to wszystko dzięki wcześniej wspomnianej przyczepności warstw.

Poza możliwością wyboru rozmiaru i grubości, istotny jest także wybór koloru folii. Jeżeli dany towar, produkt czy przesyłka mają być chronione przed wzrokiem konkurencji lub po prostu chcesz, by były dyskretne, najlepiej zastosować kolorową folię do owijania paczek (np. czarną lub niebieską). Inaczej jest w przypadku folii do owijania palet, ponieważ w takim przypadku lepiej sprawdzi się opcja przezroczysta, która umożliwi kontrolę stanu znajdujących się pod nią produktów.

Folia do pakowania paczek i owijania palet – jak jej używać?

Jako że folia stretch jest niezwykle wytrzymała i ma właściwości antystatyczne, pozostaje jednym z najpopularniejszych wyborów, jeśli chodzi o tego typu produkty. Nadaje się do pakowania i owijania produktów o różnej masie i wielkości. Sprawdza się również przy wysyłce żywności, a czasem nawet wykorzystuje się ją w kosmetyce. Aby jednak w pełni korzystać z jej możliwości, należy odpowiednio owijać produkty. Jak to zrobić? Nic prostszego! Wystarczy równo rozwinąć folię, a następnie owinąć nią produkt ręcznie lub za pomocą dyspensera. Poszczególne warstwy będą do siebie przylegać, bez konieczności użycia taśmy.

Nagłówek H2: Folia stretch – gdzie kupić?

Gdzie kupić folię stretch? Produkt ten jest dość powszechny i dostępny w wielu miejscach, jśli jednak cenisz sobie wysoką jakość, możliwość wyboru szerokości, grubości i koloru – sprawdź rodzaje folii dostępne w naszym asortymencie. W Rajapack znajdziesz folie transparentne, czarne, w wersji mini, kolorowe, wstępnie rozciągnięte oraz te zrobione z recyklingu. Dodatkowo poza możliwością zakupu samej folii, istnieje też możliwość zakupienia gotowych zestawów oraz przyrządów ułatwiających aplikowanie stretchu.

Dzięki możliwości sprawdzenia ile metrów ma rolka stretch i ile waży, z łatwością dobierzesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Zakup jest prosty i szybki, a same produkty we wskazanej przez zamawiającego ilości, w krótkim czasie zostają dostarczone do domu lub firmy. Dodatkowo każda z folii jest szczegółowo opisana, co może pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Ile kosztuje folia do paczek?

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię przezroczysta folia do pakowania, czy jej kolorowy odpowiednik, cena stretchu zależy od różnych czynników. Te wytyczne to przede wszystkim: grubość, szerokość, materiał wykonania folii i liczba zamawianych rolek. Inaczej wyceniane są także gotowe zestawy czy wersje mini każdego produktu. Im produkt jest cieńszy, ma mniejsze wymiary i mniej mikronów, tym niższa może być jego cena zarówno za sztukę, jak i w zestawie. Jeszcze inaczej jest w przypadku rolek mini, które ze względu na dodatkowe ułatwienie w korzystaniu mogą być nieco droższe niż ich większe odpowiedniki o podobnej gramaturze. Na cenę wpływa też oczywiście kolor oraz wybór opcji eko. Nie da się jednak ukryć, że jak na szereg możliwości, jakie oferuje folia, cena jest niska, a jakość wysoka.

Folia stretch to produkt wielofunkcyjny, dzięki któremu zabezpieczysz towary, łatwo zapakujesz paczki oraz zadbasz o magazynowane produktu. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć i jako osoba prywatna, i jako przedsiębiorca!

Najpopularniejsze tematy