Przegląd najlepszych woreczków strunowych i foliowych

4 min. lektura10 listopada 2021

Przegląd najlepszych woreczków strunowych i foliowych.

Opakowania foliowe mają szerokie zastosowanie – używa się ich praktycznie w każdej branży. Najczęściej wykorzystywane są woreczki strunowe oraz worki foliowe do pakowania. Poniżej przedstawiamy praktyczne zastosowanie najpopularniejszych produktów w ofercie sklepu RAJA.

Opakowania foliowe służą do pakowania oraz przechowywania, a także transportu i magazynowania różnych produktów. Stanowią ochronę przed zabrudzeniem i wilgocią. W sklepie RAJA można zamówić wiele ich rodzajów, m.in.: woreczki strunowe, torebki foliowe, woreczki strunowe z nadrukiem, opakowania celofanowe, woreczki foliowe zamykane.

Woreczki strunowe

Służą do ochrony produktów, dzięki niezwykle szczelnemu zamykaniu w formie struny. Są wykonane z wysokiej jakości polietylenu odpornego na rozrywanie. Niektóre są wyposażone w pola do opisu zawartości i otwór do zawieszania – można je zawiesić na dowolnym uchwycie lub połączyć kilka torebek razem. To świetna ochrona przed zabrudzeniem i wilgocią. Woreczki strunowe są dostępne w wielu formatach, dlatego można ich używać do przechowywania wielu różnych przedmiotów, np. części mechanicznych, kluczy, kabli, przewodów elektrycznych itp. Małe i duże woreczki strunowe są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Torebki i woreczki foliowe

Służą do przechowywania i prezentacji praktycznie wszystkich produktów – dlatego stanowią grupę produktów niezbędnych w każdym magazynie. Można ich użyć także do pakowania i grupowania towarów. W RAJA dostępne są: woreczki bąbelkowe, z samoprzylepnym zamknięciem, foliowe typu zrywka, woreczki foliowe rozszerzane, z pianki polietylenowej, z zawieszką, z zakładkami bocznym czy termoizolacyjne.

Woreczki z folii bąbelkowej

Woreczki bąbelkowe są lekkie, ale mają bardzo dobre właściwości ochronne. Są wyposażone w pasek samoprzylepny i samouszczelniający. Są dostępne w wielu formatach. Dzięki gładkiemu wnętrzu można łatwo wkładać i wyciągać przedmioty.

Woreczki z pianki polietylenowej

Ten rodzaj opakowań nadaje się do ochrony przedmiotów o delikatnej powierzchni – torebki piankowe są miękkie i nie powodują zarysowań. Mają łatwe zamykanie, dzięki taśmie klejącej lub przez zgrzewowi. Folia polietylenowa, z której są wykonane, ma niską gęstość i grubość 2 mm. Woreczki są dostępne w 4 formatach i są niezwykle lekkie, co pozwala znacząco obniżyć koszty wysyłki. Sprawdzą się głównie jako opakowania małej elektroniki.

Worki foliowe

Worki foliowe mogą służyć do przechowywania różnego rodzaju produktów, w tym sypkich. Mają wzmocnioną wytrzymałość, dzięki wykorzystaniu do produkcji polietylenu o niskiej gęstości 150 mikronów, co sprawia, że są odporne na przedarcia i przebicia. Worki są w pełni przezroczyste, więc doskonale widać co jest w środku – dzięki temu możliwa jest segregacja produktów. Są bardzo praktyczne i łatwe w użyciu – można je zamknąć przez zgrzanie, zszywkami, za pomocą taśmy klejącej, sznurka lub opasek zaciskowych.

Worki z rozszerzanym dnem

Takie worki nadają się do grupowania przedmiotów oraz wypełniania dna kartonów, a także przechowywania granulatów i produktów sypkich. Są wykonane z bardzo mocnego polietylenu odpornego na przedarcia i deformacje. Można ich używać do pakowania przedmiotów o większych gabarytach i nieregularnych kształtach – np. lamp, krzeseł itp. Są dostępne w kilku formatach.

Woreczki foliowe zamykane

Woreczki foliowe z klejem to bardzo praktyczne opakowania. Można je wielokrotnie zamykać i otwierać za pomocą specjalnej taśmy klejącej z paskiem ochronnym. Posiadają otwory wentylacyjne, dzięki czemu nie gromadzi się w nich powietrze. Przydadzą się w każdym sklepie, a także w domu.

Worki foliowe zrywki

Są wyposażone w praktyczne uchylne otwarcie oraz perforację, która umożliwia łatwe oddzielanie i wyciąganie pojedynczego worka. Automatyczne otwarcie ułatwia szybkie napełnianie. Posiadają otwór do powieszenia lub 2 otwory w zależności od wielkości. Dzięki temu można je mieć pod ręką.

Worki foliowe z recyklingu

Przedsiębiorcy zwracają uwagę na środowisko, dlatego często wybierają worki foliowe z recyklingu. Są wykonane w 100% z recyklingu, dzięki czemu są bardziej ekologiczne. Są przy tym bardzo wytrzymałe. Można ich używać także do przechowywania żywności.

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

     

    Najpopularniejsze tematy