Zastosowanie i zalety worków oraz torebek strunowych

4 min. lektura09 maja 2022

Zastosowanie i zalety worków oraz torebek strunowych.

Torebki i woreczki strunowe mają wszechstronne zastosowanie, dlatego są często wykorzystywane w wielu branżach i różnych biznesach. Czym się charakteryzują i do czego można je wykorzystać? Przeczytaj nasze kompendium na temat tych uniwersalnych opakowań.

Może się okazać, że z uwagi na swoją wszechstronność, woreczki strunowe znajdą zastosowanie w twojej działalności, ułatwiając proces pakowania.

Torebki strunowe – charakterystyka

Woreczki strunowe to uniwersalne opakowania o szerokim spektrum zastosowań, wykonane z przezroczystej folii, które można otwierać i zamykać wielokrotnie, dzięki charakterystycznemu zamknięciu w postaci struny. Pozwala to na skuteczne zabezpieczenie zawartości, nawet niewielkich gabarytów. Są bardzo szczelne, więc można ich używać w wielu branżach.

Nazwa tego rodzaju opakowań wzięła się właśnie od zastosowania specjalnego zamknięcia w postaci struny. Oto kilka charakterystycznych cech torebek strunowych: bezpieczne i szczelne zamknięcie, uniwersalność, ochrona przed wilgocią i drobnoustrojami, wytrzymałość, możliwość wykorzystywania w wielu branżach, możliwość umieszczenia opisu.

Woreczki strunowe występują w wielu rozmiarach (mini, midi i maxi) oraz w różnych kolorach. Mogą mieć także dodatkowe funkcjonalności, takie jak: otwory do zawieszania, pasek do opisu, torebki kangurki (z dodatkową kieszenią).

Są wykonane z folii polietylenowej, która jest bardzo wytrzymała i sprawdza się nawet w trudnych warunkach. Jest odporna na działanie kwasów, zasad i soli, niskie temperatury, wilgoć, kurz, uszkodzenia mechaniczne. Nie podlega działaniu chemicznych rozpuszczalników i wody. Co bardzo ważne, nie zawiera żadnych substancji szkodliwych i toksycznych. Ma właściwości termokurczliwe i jest odporna na pękanie z uwagi na swoją elastyczność. Poza tym nie jest droga. W związku z tym torebki strunowe są stosowane w praktycznie wszystkich branżach, a także w wielu domach.

Zalety woreczków strunowych

Przede wszystkim torebki strunowe zapewniają szczelną ochronę przechowywanej zawartości i chronią przed zabrudzeniem i wilgocią. Nic z nich nie wypadnie i się nie zgubi. Kolejną ich wielką zaletą jest możliwość wielokrotnego stosowania. Można je otwierać i zamykać wiele razy. Są to opakowania naprawdę bardzo uniwersalne i funkcjonalne. Poza tym są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach.

Do czego używa się woreczków strunowych?

Torebki strunowe są wykorzystywane do pakowania m.in.: biżuterii i akcesoriów do jej tworzenia, rękodzieła, drobnych części i urządzeń elektrycznych i elektronicznych, akcesoriów krawieckich, telefonów komórkowych, produktów spożywczych, gadżetów firmowych i innych akcesoriów biurowych, próbek produktów. Często umieszcza się w nich także paragony i faktury. Przydają się również w domu, gdzie ułatwiają organizację przestrzeni. Można w nich przechowywać śrubki, biżuterię, przyprawy, herbaty i zioła. Najlepiej sprawdzają się w szufladach.

Torebki strunowe idealnie nadają się tez do przechowywania elementów hobbistycznych kolekcji. Dzięki temu są odpowiednio posegregowane i nie gubią się. W kuchni można je wykorzystać do przechowywania przypraw i innych sypkich i suchych produktów (bakalii, orzechów, suszonych owoców, słodyczy). Można w nich także mrozić żywność oraz pakować kanapki do pracy/szkoły. Posiadają atest bezpieczeństwa i mogą mieć kontakt z żywnością. Używa się ich też w branży odzieżowej – przede wszystkim do pakowania bielizny i akcesoriów. W podróży z kolei przydadzą się do spakowania kosmetyków i płynów, zwłaszcza podczas podróży samolotem.

Woreczki strunowe są używane także w aptekach i szpitalach do przechowywania pojedynczych tabletek. Korzystają z nich sklepy jubilerskie do przechowywania biżuterii, dzięki czemu nie jest zakurzona i zabezpieczona przed wilgocią. W pasmanteriach stosuje się je do przechowywania: nitek, guzików, tasiemek, ozdób itp.

Jak widać, mają wszechstronne zastosowanie zarówno w wielu branżach, jak i w każdym gospodarstwie domowym.

W sprzedaży dostępne są także kolorowe woreczki strunowe, dzięki którym można wyróżniać produkty czy posegregować rzeczy wg danych kategorii (np. w magazynie, warsztacie czy domu).

Szeroki wybór torebek i woreczków strunowych można znaleźć w sklepie: https://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/worki-torby-foliowe_C1310.html.

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

     

    Najpopularniejsze tematy