Poznaj najlepsze wózki magazynowe, które usprawnią twoją pracę

4min. lektura 06/07/2021

Poznaj najlepsze wózki magazynowe, które usprawnią twoją pracę

Odpowiednio zarządzany pod względem logistycznym magazyn to taki, który jest wyposażony we wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria magazynowe. Niewątpliwie należą do nich także wózki do magazynu. Dlaczego wózki magazynowe to tak ważne wyposażenie, jakie są ich rodzaje i jak wybrać najlepszy?

Aby praca w magazynie przebiegała sprawnie, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Od niego bowiem zależy sukces w tej branży. Poza tym sprawne zarządzanie magazynem wiąże się z minimalizacją ponoszonych kosztów. Wózki magazynowe to kluczowy element wyposażenia.

Dlaczego wózki magazynowe to tak ważny element wyposażenia magazynu?

Praca magazyniera polega na przenoszeniu i przewożeniu towarów, często bardzo ciężkich. Wózki magazynowe są więc niezbędne w każdym magazynie. Ich odpowiedni dobór jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy, oszczędności miejsca oraz efektywności. Aby uniknąć przeciążenia pracowników i niebezpiecznych wypadków przy pracy, warto zainwestować w wózki do magazynu. Korzystanie z nich ułatwi pracę i przyspieszy ją.

Wózki magazynowe są dostępne w wielu rodzajach, więc można je dopasować do potrzeb biznesu i rodzaju magazynowanych towarów.

Wózki do magazynu – rodzaje

W ofercie RAJA znaleźć można następujące rodzaje wózków magazynowych:

  • wózki paletowe,
  • wózki platformowe,
  • wózki stołowe,
  • wózki transportowe, w tym wózki transportowe dwukołowe.

Wózki paletowe umożliwiają transport ładunków paletowych w magazynach, halach produkcyjnych i na placach składowych. Dzięki nim można łatwo podnosić, opuszczać i przewozić ładunki. Są wyposażone w zawór bezpieczeństwa chroniący przed przeciążeniem. Są łatwe w obsłudze i posiadają intuicyjny system manewrowania. Dostępne są także modele z wagą elektroniczną. Z ofertą można zapoznać się na stronie.

Wózki platformowe są wykorzystywane do lekkich oraz bardziej wymagających prac magazynowych. Są wyposażone w 4 koła obrotowe z osłoną i hamulcem, więc są zwrotne i łatwe w użyciu. Ich solidna konstrukcja to gwarancja bezawaryjnego użytkowania. Ten rodzaj wózków jest dostępny na stronie.

Wózki stołowe mają wytrzymałą stalową konstrukcję – można z nich korzystać przez wiele lat, nawet w niekorzystnych warunkach środowiskowych. Są lekkie i proste w obsłudze. Posiadają 2 obrotowe kółka z osłonką i hamulcem oraz 2 koła stałe i bieżniki z kauczuku, a także pałąk do prowadzenia. Z ofertą wózków stołowych można zapoznać się na stronie.

Wózki transportowe to urządzenia, dzięki którym szybko i prosto można przetransportować towary ważące do 250 kg. Ich ergonomiczna budowa to gwarancja bezpiecznej pracy. Wózki transportowe dwukołowe są wyposażone w antypoślizgowy uchwyt ochronny oraz pneumatyczne koła z precyzyjnymi łożyskami kulkowymi i stalową felgą. Nie pozostawiają śladów i cicho jeżdżą. W ofercie RAJA oprócz tradycyjnych wózków transportowych dwukołowych można znaleźć również modele składane.

Jak wybrać odpowiedni wózek do magazynu?

Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od przestrzeni magazynowej, struktury pomieszczeń, rodzaju przechowywanych towarów i wykonywanej działalności. Oprócz konstrukcji wózków magazynowych ważne są też parametry techniczne, czyli: maksymalny udźwig, promień skrętu, wielkość przestrzeni załadunkowej, a także wyposażenie dodatkowe. Promień skrętu to łatwe lub trudne manewrowanie, a udźwig i wielkość przestrzeni załadunkowej określa ile wózek może unieść. Są to więc bardzo ważne parametry.

Wybierając wózek do magazynu, trzeba zapoznać się ze specyfikacją techniczną i ograniczeniami dotyczącymi ładowności i wagi. Kluczowe czynniki wyboru konkretnego wózka to: rodzaj obsługiwanego produktu, środowisko, w którym będzie używany, elastyczność oraz częstotliwość użytkowania. Warto pamiętać, że duże wózki magazynowe można przewozić tylko w windach usługowych i towarowych. Jeśli potrzebny jest wózek, który sprawdzi się w różnych sytuacjach, to lepiej wybrać wózek wszechstronny. Jeśli wózek ma służyć do częstego przewożenia ciężkich ładunków, to należy zainwestować w solidny i niezawodny wózek platformowy wykonany w dobrej jakości materiałów.
Więcej informacji na temat tego jak usprawnić pracę w magazynie, znajdziesz w naszym artykule: Dlaczego odpowiedni dobór sprzętu magazynowego ma znaczenie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Najpopularniejsze tematy