Nowy system do produkcji wypełniaczy ekologicznych

5 min. lektura20 grudnia 2019

By przesyłka doszła do adresata w idealnym stanie, często należy zabezpieczyć wysyłane przedmioty wypełniaczem. Najlepiej zatem, gdy sklep jest wyposażony w specjalny system do samodzielnej produkcji wypełniaczy. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym, gdyż wytwarza się wtedy tylko tyle wypełniacza, ile jest potrzebne.

Do wypełniania pustych przestrzeni w paczkach i ochrony przesyłanych towarów najczęściej stosuje się powietrzne wypełniacze do paczek, a także folię bąbelkową. Ich zadaniem jest ochrona towarów, także przed wstrząsami występującymi podczas transportu oraz ich stabilizacja wewnątrz paczki. Jeśli sklep jest wyposażony w system do produkcji wypełniaczy, to wtedy cały proces pakowania jest dużo sprawniejszy, a także bardziej ekonomiczny i ekologiczny.

Powietrzne wypełniacze do paczek

W sklepie RAJA dostępne są gotowe poduszki wypełnione powietrzem. Zawierają aż 99% powietrza i tylko 1% folii, w związku z czym są ekologiczne, ale przy zachowaniu dużej wytrzymałości. Świetnie nadają się do ochrony przesyłanych produktów. Pozwalają zachować czystość i nie wychodzą z opakowania podczas otwierania. Są zapakowane w praktyczne pudełka z dozownikiem, który ułatwia pakowanie. Są wykonane z folii polietylenowej w formie łańcucha poduszek. Poduszki są oddzielone od siebie perforacją, by łatwiej było z nich korzystać.

Tego typu powietrzne wypełniacze do paczek można wytwarzać samemu, za pomocą urządzenia do produkcji wypełniaczy RAJA AIR. W takim wypadku należy jedynie zakupić folię do urządzeń do wypełniaczy powietrznych. Jest to folia ochronna, odporna na wstrząsy, służąca do owijania towarów i ich stabilizowania w paczce. Jest bardzo praktyczna – posiada perforację ułatwiającą oddzielanie poduszek. Jest też bardzo lekka, gdyż poduszki są wypełnione w 99% powietrzem, a materiał stanowi jedynie 1%. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędza się miejsce w magazynie.

W ofercie RAJA dostępne są trzy rodzaje folii – z folii polietylenowej hdpe, z folii wykonanej w 50% z recyklingu oraz folia wykonana w 35% z naturalnych surowców. Folia z polietylenu hdpe podlega recyklingowi, 1 jej rolka to 4,2 m3 wypełnienia. Folia składająca się w 50% z folii z recyklingu, a w 50% z polietylenu hdpe podlega recyklingowi, a jej ślad węglowy jest w 100% neutralny. 1 rolka pojedynczych poduszek to aż 5,4 m3 wypełnienia. Folia najbardziej ekologiczna to ta składająca się w 35% ze skrobi ziemniaczanej, a w 65% z biodegradowalnego polimeru PBAT – jest zgodna z normą EN 13432. 1 rolka pojedynczych poduszek to 3 m3 wypełnienia.

Do zabezpieczenia towarów przed wstrząsami służy także folia pęcherzykowa. Jest wodoszczelna i bardzo wytrzymała. Może mieć małe lub duże bąble w zależności od potrzeb. W ofercie dostępne są także woreczki z folii bąbelkowej. Stosuje się je do zabezpieczania przedmiotów szklanych i innych delikatnych, książek, sprzętu RTV i AGD, elektroniki, a także mebli. Może służyć również jako zabezpieczenie wnętrza kartonu. Folia pęcherzykowa jest bardzo wytrzymała, elastyczna, odporna na wstrząsy, zarysowania, działanie czynników atmosferycznych, zabrudzenia i wilgoć.

Urządzenia do powietrznych wypełniaczy do paczek

Nowością w ofercie RAJA są urządzenia do produkcji powietrznych wypełniaczy do paczek. Jest to najbardziej praktyczne i kompletne rozwiązanie na rynku. Są to wszechstronne urządzenia, które produkują poduszki i maty powietrzne z małymi lub dużymi bąblami. Bardzo szybko się uruchamiają i rozgrzewają, dzięki czemu urządzenie takie jest gotowe do pracy w kilka chwil. Są kompaktowe i ciche, a poza tym można je łatwo zintegrować z dowolnym stanowiskiem do pakowania. Są programowane za pomocą Bluetooth. Akcesoria dodatkowe, takie jak pedały, pojemnik, zestaw do konserwacji czy zintegrowany wysuwany stabilizator do szerokich rolek są dostępne na życzenie. RAJA oferuje także szeroki wybór materiałów eksploatacyjnych. Urządzenia te są dostępne w 24 h. Gwarancja jest udzielana na rok.

W ofercie sklepu są dostępne dwa typy tych urządzeń – air 1 oraz air 2. Urządzenie do powietrznych wypełniaczy do paczek air 1 produkuje do 10 m wypełnienia na minutę, jest wyposażone w cyfrowy wyświetlacz, a jego wydajność przy niewielkim zapotrzebowaniu wynosi do 300 paczek dziennie. Z kolei urządzenie do wypełniaczy powietrznych air 2 produkuje do 20 m wypełnienia na minutę, ma intuicyjny wyświetlacz dotykowy (bardzo łatwy w użyciu),a jego wydajność przy średnim i dużym zapotrzebowaniu wynosi od 500 do 1500 paczek dziennie.

Urządzenie do produkcji wypełniaczy świetne sprawdzi się w dużych sklepach, gdyż dzięki niemu produkuje się tylko taką ilość wypełniacza, jaka jest naprawdę potrzebna. Jest to zatem bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie.

Produkty z tej kategorii można znaleźć tutaj.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

     

    Najpopularniejsze tematy