Jakie opakowania wybrać do wysyłki na Etsy?

5 min. lektura04 września 2023

Wysyłka jest jednym z istotniejszych czynników, które wpływają na decyzję zakupową. Jej koszt, czas dostarczenia czy możliwość wyboru przewoźnika, ma duże znaczenie dla wielu klientów. To jednak nie wszystko. Przesyłka powinna dotrzeć do odbiorcy w idealnym stanie. Jak widać nie jest to proste, bo nawet 15% e-konsumentów spotkało się z problemem uszkodzonej przesyłki w ubiegłym roku1. Właśnie dlatego wybierać należy wyłącznie sprawdzone i solidne opakowania. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak zapakować produkty do wysyłki Etsy oraz czym kierować się przy wyborze opakowania. 

Czym jest Etsy? 

Etsy to globalna platforma internetowa, skupiająca ludzi z całego świata, którzy tworzą, sprzedają i kupują wyroby rękodzielnicze. Wszystkie rzeczy, które można tu znaleźć, to produkty wytworzone ręcznie lub materiały do rękodzieła. Nie zabraknie też artykułów vintage. Sprawia to, że na próżno szukać tutaj masowych sprzedawców. Każda osoba, która sprzedaje produkty na platformie, jest najczęściej ich producentem. Dzięki temu Etsy to miejsce całkowicie unikalne. 

Zarządzanie sklepem internetowym wymaga pewnych umiejętności i multitaskingu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym artykule: Zarządzanie sklepem internetowym – poradnik. Osoby, które sprzedają swoje wyroby na Etsie, muszą m.in. odpowiadać po części za kwestie logistyczne, od wyboru opakowań po realizację wysyłki.  

Opakowania do wysyłki na Etsy – dlaczego ważny jest dobry wybór? 

Wyroby rękodzielnicze czy artykuły vintage często należą do przedmiotów, które łatwo można uszkodzić, zwłaszcza w procesie transportu. Co więcej, taka paczka musi niekiedy pokonać mnóstwo kilometrów, ponieważ dzięki Etsy docierasz do ludzi na całym świecie. Masz więc możliwość pozyskania klientów także w innych krajach, a nawet na innych kontynentach.  

Musisz zdawać sobie jednak sprawę, że Twoja przesyłka powinna dotrzeć do odbiorcy w nienaruszonym stanie. To niełatwe zadanie, gdy chcesz np. nadać paczkę z Polski do USA. Właśnie dlatego wybór opakowania do wysyłki na Etsy ma tak duże znaczenie. 

Jak wybrać opakowanie do wysyłki na Etsy? 

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając opakowanie do wysyłki na Etsy?  

 1. Jeśli w swoim asortymencie masz różne przedmioty, sprawdź ich gabaryty. W ten sposób dopasujesz odpowiedni rozmiar paczek. Przydatne będą zarówno koperty kartonowe na drobiazgi, jak chociażby biżuterię czy tuby tekturowe z zatyczkami np. na przedmioty poddane renowacji. Wyposaż się także w pudełka kartonowe z tektury falistej 3-, 5- lub nawet 7-warstwowej. Im więcej warstw, tym lepsze wzmocnienie. W przypadku wielkogabarytowych przedmiotów przydatne okażą się też skrzyniopalety czy taśmy spinające. 
 1. Każdy przedmiot powinien być dobrze zabezpieczony w transporcie. Musisz wyposażyć się w folię bąbelkową, wypełniacz styropianowy do paczek lub wypełniacz ekologiczny.  
 1. Przesyłkę warto też odpowiednio oznaczyć i zabezpieczyć. W tym przypadku pomocne będą m.in. taśmy pakowe. 

Jak zapakować produkt do wysyłki Etsy? 

Jeśli masz już wszystkie niezbędne rzeczy, to możesz przejść do pakowania produktów do wysyłki Etsy. Taką paczkę warto przygotować jak najszybciej, ponieważ klienci bywają niecierpliwi. W rzeczywistości 95% kupujących oczekuje dostawy tego samego dnia2. 

Tylko jak zapakować produkt do wysyłki Etsy, aby doszedł do odbiorcy w nienaruszonym stanie?  

 1. Najpierw skompletuj towar do wysyłki. 
 2. Następnie zabezpiecz przedmiot przez ewentualnym uszkodzeniem w transporcie, chociażby za pomocą wspomnianej już folii bąbelkowej. 
 3. Przygotuj odpowiedni karton, który pomieści wysyłany przedmiot. Nie powinien być zbyt duży, ponieważ wówczas konieczne będzie umieszczenie w nim dużej ilości wypełnienia. 
 4. Zabezpiecz dno kartonu za pomocą amortyzującego wypełniacza. 
 5. Umieść przedmiot w kartonie, a pozostałe miejsce wyłóż wypełniaczem. To szczególnie istotne w przypadku rękodzieła. Jeśli szczeliny są poprawnie uzupełnione, to zyskasz pewność, że Twój produkt jest w pełni zabezpieczony. 
 6. Zamknij opakowanie i zabezpiecz je taśmą pakową przy pomocy dyspensera. 
 7. Wybierz odpowiednie oznaczenia, które wykorzystasz na przygotowanej przesyłce. Może to być np. etykieta ostrzegawcza, jeśli wysyłasz produkt rękodzielniczy, który jest delikatny i mógłby uszkodzić się podczas transportu. 
 8. Umieść na paczce etykietę wysyłkową. 
 9. Możesz dodać również personalizowane etykiety np. z logo. 

 

Korzystanie z etykiet wysyłkowych Etsy 

Sprzedawcy z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii mają możliwość nabycia etykiet wysyłkowych bezpośrednio z serwisu Etsy. Korzystając z tych etykiet, można zaoszczędzić cenny czas, gdyż istnieje możliwość ich wydruku w swoim domu. 

Jeśli jesteś sprzedawcą spoza wymienionych wcześniej krajów, nadal masz możliwość nabycia etykiet wysyłkowych od swoich preferowanych przewoźników. Wielu z nich oferuje opcję zakupu etykiet online, które następnie możesz wydrukować samodzielnie. 

Warto jednak dodać, że korzystanie z etykiet wysyłkowych kupionych na Etsy zwiększa szansę na zostanie Sprzedawcą na medal, a więc otrzymanie specjalnego wyróżnienia wpływającego na wiarygodność. 

To, jakie opakowania wybrać do wysyłki na Etsy, zależy w dużej mierze od tego, jakiego rodzaju asortyment sprzedajesz. Niezależnie od jego gabarytów pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu. Dotyczy to zarówno odpowiedniej amortyzacji dna kartonu, wypełnienia paczki czy użycia mocnej taśmy.  

Rękodzieło bywa kruche i podatne na uszkodzenia. Wybór solidnego opakowania jest więc kluczowy. Jedno jest pewne, Etsy to kolejna z możliwości sprzedaży omnichannel. O tym, jak wybrać do niej opakowania, przeczytasz w naszym kolejnym artykule: Opakowania do sprzedaży wielokanałowej. 

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy