Jak wyposażyć magazyn e-commerce?

7 min. lektura 20 stycznia 2023

Odpowiednie wyposażenie magazynu zajmującego się kompletacją i pakowaniem towaru jest bardzo ważne z kilku powodów. Inwestując w profesjonalne maszyny, akcesoria i materiały operacyjne można nie tylko szybciej pakować towary, lecz także utrzymać porządek w magazynie. Dowiedz się, jakie sprzęty magazynowe do e-commerce sprawdzają się najlepiej i kiedy warto w nie zainwestować.

Sprzęty magazynowe do e-commerce – jakie są najbardziej przydatne?

Organizacja przestrzeni magazynowej to bardzo ważna kwestia, która przekłada się na komfort pracy wszystkich zatrudnionych osób, a także większe zyski firm działających w branży e-commerce. Biorąc pod uwagę możliwości, które zwiększają się po inwestycji w nowoczesne wyposażenie magazynu e-commerce, zdecydowanie warto zainwestować w takie maszyny, jak:

  • wózki magazynowe – transportowe,
  • paleciaki i wózki widłowe,
  • owijarki na folię stretch do palet,
  • automatyczne maszyny do zgrzewania folii,
  • maszyny do zamykania kartonów.

Można powiedzieć, że sprzęty magazynowe do pakowania paczek przydatne w branży e-commerce to przede wszystkim akcesoria i urządzenia, które uławiają i przyspieszają kompletowanie towarów, przenoszenie oraz zamykanie paczek. Warto poznać najlepsze wózki magazynowe, które usprawniają pracę i pozwalają na wygodne przewożenie gotowych paczek przeznaczonych do odebrania przez firmę kurierską.

Inwestycja w profesjonalne akcesoria do pakowania palet i paczek to podstawa, aby móc komfortowo przygotowywać towar do wysyłki. Warto pamiętać o tym, że wyjątkowo wrażliwy towar najczęściej wymaga dodatkowego zabezpieczenia w postaci folii bąbelkowej wewnątrz kartonu lub twardych narożników, które ochronią zawartość paczki przed zniszczeniem w wyniku upadku lub uderzenia z zewnątrz.

 

W kwestii tego, jakie sprzęty magazynowe do e-commerce warto kupić, mowa przede wszystkim o półautomatycznych owijarkach do folii, dyspenserach na taśmę pakową, a także urządzeniach umożliwiających wprowadzenie automatyki zamykania kartonów i układania ich na paletach. To znacznie przyspiesza pracę w magazynie e-commerce.

Wyposażenie magazynu e-commerce – sprzęt to nie wszystko!

Samo wyposażenie magazynu e-commerce w nowoczesne urządzenia do zautomatyzowania procesu pakowania towarów to nie wszystko. Aby móc zapanować nad chaosem na półkach i regałach magazynowych, warto zainwestować też w pudełka i pojemniki, które stanowią wręcz nieodłączny element wyposażenia każdej szanującej się firmy w branży e-commerce. Akcesoria takie jak: pojemniki tekturowe RAJA, pojemniki plastikowe oraz przezroczyste pojemniki ażurowe sprawdzają się zarówno na dużych halach magazynowych, jak i tych nieco mniejszych.

Takiego wyposażenia można użyć wszędzie tam, gdzie liczy się idealny porządek oraz oddzielenie poszczególnych towarów od siebie. Inwestując w pudełka i pojemniki na regały oraz do transportu towarów, możesz opanować w swojej firmie chaos, który najczęściej pojawia się w ferworze pracy. Wtedy pracownicy magazynu zwykle nie przykładają większej uwagi do odkładania przedmiotów na swoje miejsce, szczególnie jeśli te nie są jasno wytyczone przez zainstalowane na regałach pojemniki tekturowe lub z tworzywa sztucznego.

Oczywiście – sprzęty magazynowe do pakowania paczek dla magazynu e-commerce są bardzo ważne i mocno przekładają się na komfort i szybkość pracy. Nie oznacza to jednak, że bez dodatkowego wyposażenia w postaci pudełek i pojemników na towary drobnicowe będziesz w stanie utrzymać porządek w swoim magazynie e-commerce. Warto inwestować w sprawdzone rozwiązania, sprzęty i pozostałe wyposażenie magazynu, a także w profesjonalne materiały operacyjne umożliwiające bezpieczne zamykanie towaru w paczkach przeznaczonych do wysyłki.

Magazyn e-commerce – w jaki sposób usprawnić wysyłkę towarów?

Sprawna praca firmy zajmującej się pakowaniem towarów jest możliwa tylko wtedy, kiedy osoby odpowiedzialne za organizację pracy będą efektywnie zarządzać sklepem internetowym oraz powierzchnią magazynową. Nasz krótki poradnik (podlinkowany powyżej) pomoże Ci poznać wszelkie tajniki sprawnego zarządzania pracą, a także skompletować niezbędne wyposażenie magazynu e-commerce, co finalnie przekłada się na czystość i porządek na regałach, a także na stanowiskach pracy.

Usprawnienie wysyłki towarów obejmuje przede wszystkim inwestycję w sprzęty magazynowe do e-commerce, ale także wdrożenie odpowiednich systemów pozwalających na łatwiejsze zarządzanie wysyłką oraz automatyzacją realizowanych prac magazynowych. W tej kwestii doskonale sprawdzają się nowoczesne systemy komputerowe i skanery do kompletacji towarów, które następnie umieszczane są w paczkach. To oczywiście często kosztowna inwestycja, która jest jednak rozsądnym krokiem w kierunku usprawnienia działania swojej firmy. Dobrze zarządzany i wyposażony magazyn e-commerce może przynosić naprawdę spore zyski, bez dodatkowego ryzyka, że wysyłane paczki ulegną uszkodzeniu lub nie zostaną wysłane na czas w wyniku opóźnienia.

Ile kosztują sprzęty magazynowe do pakowania paczek i palet?

Nie da się jednoznacznie określić tego, ile trzeba zapłacić za sprzęty magazynowe do e-commerce. Urządzenia ręczne usprawniające pracę magazynierów to wydatek na poziomie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych – zależnie od wybranego urządzenia. Przykładowo: dyspenser taśmy pakowej do zamykania kartonów kosztuje średnio 40-80 złotych, natomiast wytrzymałe wózki transportowe o dużej nośności to wydatek nawet do kilkuset złotych.

Jeśli chodzi o sprzęty magazynowe do pakowania palet – w tym przypadku koszty mogą oscylować już w granicy do kilku tysięcy złotych, szczególnie kiedy inwestujesz w duże maszyny do automatycznego owijania palet folią stretch. Wyposażenie magazynu e-commerce w pudełka i pojemniki do przechowywania towarów lub materiałów operacyjnych to stosunkowo niewielki, jednostkowy wydatek.

Dla dużych magazynów e-commerce zakup wyposażenia może okazać się jednak dużym obciążeniem finansowym, które należy odpowiednio rozłożyć w czasie i zaplanować. W przeciwnym razie praca firmy e-commerce realizującej wysyłkę towarów z magazynu nie będzie wystarczająco efektywna.

Wydajny magazyn e-commerce – o czym trzeba pamiętać? Podsumowanie

Na końcu warto wyróżnić kilka wskazówek, które umożliwiają usprawnienie procesu pakowania paczek, utrzymania czystości w miejscu pracy, a także zabezpieczenie bezpieczeństwa wysyłanych towarów za pośrednictwem firm kurierskich. Sposoby, które mogą całkowicie odmienić magazyn e-commerce i zoptymalizować procesy kompletowania i wysyłania towarów, wskazujemy poniżej.

  1. Inwestycja w automatyzację procesów – mowa tu o maszynach do zamykania kartonów i owijania palet.
  2. Integracja sklepu e-commerce z systemem magazynowym – dzięki temu zamówienia będą szybciej przekazywane do realizacji przez pracowników magazynu.
  3. Optymalizacja tras transportu – warto w tym przypadku skorzystać z usług operatora kurierskiego, aby wybrać najkorzystniejszą formę przewozu paczek jednostkowych i paletowych.

Zapamiętaj też, że sprzęty magazynowe do e-commerce, tak samo jak wyposażenie magazynu e-commerce, są dostarczane do firmy przez wielu producentów. Jeśli chcesz przyczynić się do poprawy sprawnego działania swojego przedsiębiorstwa, a także zagwarantować bezpieczną wysyłkę towarów, koniecznie sprawdź ofertę na wyposażenie magazynu e-commerce od Raja.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy