Hity sprzedażowe RAJA – 10 bestsellerów dla e-commerce

3 min. lektura 27 maja 2021

Hity sprzedażowe RAJA – 10 bestsellerów dla e-commerce

Sklepy internetowe korzystają najczęściej z opakowań kartonowych – najpopularniejsze są pudełka e-commerce, w tym kartony z automatycznym dnem i regulowaną wysokością oraz koperty bąbelkowe, a także pudełka przeznaczone do pakowania konkretnych przedmiotów, takich jak książki, butelki czy plakaty.

Pakowanie i wysyłka paczek to bardzo ważna sprawa w każdym sklepie internetowym. Opakowanie ma chronić towary podczas wysyłki tak, by dotarły one do odbiorcy w idealnym stanie. Poza tym estetyczne opakowanie świadczy o poziomie obsługi klienta w danym e-sklepie i stanowi jego wizytówkę, zwłaszcza jeśli używa personalizowanych pudełek e-commerce.

Bestsellery wśród opakowań dla e-commerce

Oto lista 10 najpopularniejszych opakowań dla sklepów internetowych dostępnych w sklepie RAJA:

  • kartony fasonowe (płaskie),
  • kartony do wysyłki butelek,
  • kartony zwrotne z automatycznym dnem i podwójnym paskiem samoprzylepnym,
  • owijki na książki,
  • papierowy wypełniacz do paczek,
  • kartony z regulowaną wysokością,
  • koperty tekturowe ochronne,
  • koperty bąbelkowe ochronne,
  • ekologiczny wypełniacz do paczek Flo-pak,
  • kartony teleskopowe.

Tego typu opakowania dla e-commerce są chętnie stosowane przez sprzedawców głównie ze względu na wygodę pakowania i bezpieczeństwo wysyłanych towarów. Właściciel każdego e-sklepu znajdzie w szerokiej ofercie RAJA opakowania dostosowane do produktów, jakie sprzedaje. Co więcej, istnieje także możliwość personalizacji opakowań przez dodanie indywidulanego nadruku firmowego. Wymienione wyżej opakowania i akcesoria do pakowania są w większości ekologiczne. Dlaczego e-sklepy stawiają na ekologiczne pakowanie paczek?

Ekologiczne pakowanie paczek

Opakowania dla sklepów internetowych powinny być ekologiczne z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że warto z nich korzystać dla ochrony środowiska i planety, a po drugie dlatego, że oczekują tego klienci, którzy są coraz bardziej świadomi ekologicznie. Ekologiczne paczki do pakowania – co je wyróżnia?

Przyjazne dla środowiska opakowania to takie, które można poddawać recyklingowi, czyli przetwarzać. Za najbardziej ekologiczne uważa się tzw. opakowania naturalne, ale także te kartonowe. Papier rozkłada się bardzo szybko. Kartony e-commerce są w 100% odnawialne i biodegradowalne – rozkładają się w ciągu kilku miesięcy. Poza tym można je wykorzystać wielokrotnie.

Ekologiczne opakowania firmy RAJA są oznaczone symbolem organizacji ekologicznej. Posiadają certyfikat obejmujący cały cykl projektowania i wytwarzania produktów. Warto je stosować, by ograniczyć ilość odpadów oraz zmniejszyć zużycie surowców i energii.

W ofercie RAJA znaleźć można szeroki wybór ekologicznych opakowań dla e-commerce, tj.: pudełka, koperty tekturowe, torby papierowe, ekologiczne wypełniacze do paczek, papier pakowy, taśmy pakowe papierowe, drewniane palety.

Kartony e-commerce, czyli zwrotne

Idealne pudełko e-commerce to oczywiście pudełko zwrotne. Każdy klient ma prawo do zwrotu i zdarza się, że z niego korzysta. W związku z tym warto wybrać dla swojego e-sklepu kartony zwrotne. Są to specjalne opakowania umożliwiające ponowne zamknięcie i wykorzystanie do odesłania towaru. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne dla klienta, ale także ekologiczne, gdyż pudełko jest wykorzystywane powtórnie. Dzięki tekturze falistej, z której produkuje się pudełka można  z nich korzystać wielokrotnie. Zwrot jest szybki i łatwy, a klient zadowolony. Pudełko zwrotne jest wyposażone w podwójny pasek samoprzylepny. W większości sklepów internetowych, zwłaszcza tych większych, a już na pewno sprzedających odzież i obuwie to obecnie standard. W ofercie RAJA dostępne są kartony zwrotne z automatycznym dnem, które ułatwia montaż pudełka i dzięki któremu w formie złożonej zajmują znacznie mniej miejsca w magazynie.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy