Koperty bezpieczne – czyli jakie?

3 min. lektura30 marca 2018

Zwykłe koperty zapewniają spory dostęp do informacji zawartych w środku bez wykazywania jakichkolwiek zewnętrznych oznak ingerencji. Oszustwo może przybrać wiele różnych form – niezależnie od tego, czy chodzi o kradzież tożsamości, numeru karty kredytowej czy też numeru konta bankowego czy PIN-u. Można tego uniknąć, używając prostego, skutecznego sposobu na zapewnienie bezpieczeństwa przesyłanych dokumentów. Najłatwiejszym i najtańszym sposobem zapobiegania oszustwo pocztowym jest użycie kopert bezpieczeństwa.

Czym charakteryzują się koperty bezpieczne?

Koperty bezpieczne to taki rodzaj opakowań, których nie da się otworzyć bez widocznego uszkodzenia zabezpieczeń. Po jednokrotnym otwarciu koperty nie mamy możliwości jej zamknięcia. To jednak nie jedyna zaleta tego typu kopert, gdyż koperta ta zawiera miejsce na wpisanie adresata i zadeklarowanej zawartości.

Do transportu jakich przedmiotów służą bezpieczne koperty?

W kopertach bezpiecznych, zwanymi też kopertami depozytowymi, można też śmiało transportować ważne dokumenty i gotówkę, a także cenną biżuterię. Każda próba kradzieży zawartości będzie od razu widoczna dla odbiorcy. Właściciele sklepów internetowych, zaopatrzywszy się w tego rodzaju koperty, ułatwiają również zadanie kurierowi – perforacja umożliwia szybkie oderwanie odcinka przewozowego. Ponadto, koperty bezpieczne mają miejsce na podpis odbiorcy. Nie bez znaczenia jest również możliwość zapewnienia klientowi pełnej dyskrecji w zakresie zawartości przesyłki.

Do czego właściciele sklepów internetowych mogą wykorzystać koperty bezpieczne?

Koperty bezpieczne dają dyskrecję również jeśli chodzi o pozostawiane na kopercie dane. Nie są one wystawione na widok publiczny. Dzięki bezpiecznym kopertom można zamaskować przed wzrokiem niepożądanych osób wrażliwe dane, takie jak data urodzenia, informacje dotyczące numeru ubezpieczenia społecznego, rachunku bankowego lub numeru prawa jazdy.

Czym różni się zwyczajna koperta od koperty depozytowej?

Koperta depozytowa różni się od zwykłej koperty, np. koperty firmowej, wzorem nadrukowanym od środka. Zazwyczaj jest to niebieski lub czarny wzór, który służy do osłaniania zawartości koperty. Większość zwykłych kopert, po przyłożeniu pod światło pod odpowiednim kątem, może zdradzać swoją zawartość. Ta niewielka przezroczystość stwarza okazję do wyłudzenia osobistych lub poufnych informacji. A – jak wiadomo – okazja czyni złodzieja.

Poufne dane mogą znajdować się w przypadku wysyłania kodów rabatowych, ale też w dokumentach finansowych, takich jak PIT-y przesyłane wykonawcom, wyciągi bankowe, numery PIN do kart debetowych, jak również w dokumentacji medycznej czy dokumentach o charakterze prawnym. Aby tego uniknąć i zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa swoich klientów, warto zainwestować w prosty i skuteczny system zabezpieczeń.

Dlaczego warto zainwestować w bezpieczne koperty?

Firmy i organizacje są zobowiązane do ochrony danych osobowych swoich klientów. Przedsiębiorcy, którzy szanują i cenią prywatność odbiorcy poczty, zawsze będą używać kopert bezpiecznych zamiast zwykłych kopert. Koperta bezpieczna jest nieocenionym narzędziem w każdym biznesie. Pokazuje zaangażowanie firmy w ochronę danych swoich klientów i partnerów biznesowych. Bezpieczne koperty zmniejszają prawdopodobieństwo, że przedsiębiorcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za utratę danych osobowych w przypadku kradzieży wrażliwych informacji.

Źródło zdjęcia © Thinkstock.

Uwagi(1)
  1. Koperty bezpieczne są to moje koperty firmowe w których wysyłam praktycznie każdą przesyłkę. Z racji, że często wysyłam masę dokumentów klienci chwalą sobie dyskrecję jaką zapewnia taka koperta.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy