RAJAPACK z tytułem Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2015

2min. lektura 07/09/2017

Linia ekologicznych materiałów RAJAPACK została wyróżniona w czwartej edycji konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2015. Wypełniacz FLOPak GREEN, kątowniki tekturowe i drewniane mini palety INKA otrzymały specjalną nagrodę w kategorii EKO-HIT Produkt.

Misją konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo jest propagowanie proekologicznego podejścia do biznesu poprzez wskazywanie dobrych praktyk i rozwiązań technologicznych nagradzanych w kategoriach EKO-HIT Produkt oraz EKO-HIT Usługa. Międzynarodowa Kapituła wskazuje również przykłady działań niekorzystnych dla środowiska, przyznając tytuł EKO-KICZ.

Wybór konsumentów

Udział przedsiębiorstw w konkursie inicjują internauci, zgłaszając przez stronę internetową swoich kandydatów wyróżniających się na rynku produktami lub usługami o proekologicznym charakterze. Następnie zgłoszone przez konsumentów firmy trafiają pod obrady Międzynarodowej Kapituły Konkursu, która wybiera 6 zwycięskich firm. W trakcie tegorocznych, czwartych już obrad Kapituła Konkursu postanowiła przyznać specjalne wyróżnienie dla firmy RAJAPACK w kategorii EKO-HIT Produkt.

Fakt, że linia produktów ekologicznych RAJAPACK została doceniona najpierw przez konsumentów, a następnie ekspertów branży jest dla nas ogromnym powodem do radości, ponieważ zajmuje ona szczególną pozycję w naszej ofercie. Linia ekologiczna jest produkowana w 100% z surowców odnawialnych, pochodzących w całości lub częściowo z materiałów powtórnie przetworzonych. Dzięki temu, po zużyciu mogą być poddane przyjaznym dla środowiska metodom utylizacji.

Jesteśmy przekonani, że w obszarze ekologii i społecznej odpowiedzialności biznesu największe efekty w pierwszej kolejności może przynieść przestawienie się na wykorzystywanie – w miejsce jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych – ekologicznych materiałów. Staramy się przekonać o tym firmy w całej Europie, wszędzie tam, gdzie działa Grupa RAJA.  Przykładem może być ostatnio sfinalizowana akcja Fundacji RAJA-Danièle Marcovici  „Kobiety i Środowisko”.

W ramach tej inicjatywy przez sześć miesięcy wszystkie filie, w tym polska, przekazywały część zysków z każdorazowej sprzedaży ekologicznych produktów na rzecz 5 stowarzyszeń wspierających kobiety mieszkające w Indiach, Togo, Mozambiku, na Kubie i Mjanmie. 15 europejskich spółek Grupy RAJA zgromadziło wspólnie 420 000 € – mówi Jarosław Kamiński, Dyrektor Zarządzający RAJAPACK Polska.

Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w Łodzi na zakończenie dwudniowej VI Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku, której temat brzmiał: „Odzysk i recycling odpadów opakowaniowych w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i organizacyjne”.

Konkurs Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2015 jest organizowany przez firmę Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.. Laureatami poprzednich edycji były marki, takie jak Polpharma, Tchibo, DPD Polska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Najpopularniejsze tematy