6 prostych sposobów na pakowanie prezentów świątecznych

4 min. lektura15 listopada 2023

Nadchodzące święta to nie tylko czas radości i obdarowywania bliskich, ale także idealna okazja do wykazania się kreatywnością przy pakowaniu prezentów. Lubisz właśnie w ten sposób zaskakiwać swoją rodzinę i przyjaciół? Mamy zatem coś dla Ciebie! Poniżej przedstawiamy 6 prostych, a zarazem oryginalnych sposobów na pakowanie prezentów świątecznych, które dodadzą magii do każdego podarunku.

1. Pudełko ozdobne – tradycja z nutką elegancji

Początek naszej listy otwiera klasyczne pudełko ozdobne. To prosty i efektowny sposób na zapakowanie prezentu świątecznego. Chcesz je spersonalizować? Możesz więc wybrać zwykłe pudełko lub karton, który własnoręcznie ozdobisz. Jak to zrobić? Dodaj kilka kokardek i błyszczące wstążki, przydadzą się także różnego rodzaju motywy świąteczne, które możesz najpierw np. wydrukować. Dobrym wyborem okażą się też naklejki. 

Pudełko ozdobne to nie tylko praktyczny sposób na przechowywanie prezentów, ale także doskonała forma artystycznego wyrazu. Co więcej, pozwala na zapakowanie także nieforemnych przedmiotów, które trudno owinąć ozdobnym papierem.

2. Kosz prezentowy – doskonały na kilka upominków

Drugim pomysłem jest użycie kosza prezentowego. Wybierz kosz wiklinowy o interesującym kształcie i wyłóż go delikatnymi tkaninami w kolorze świątecznym. Może to być czerwień lub zieleń, a nawet złoto. Umieść w nim różnorodne prezenty. Od Ciebie zależy, czy będą to kosmetyki, słodycze czy może coś zupełnie innego. 

Do pakowania potrzebny będzie jeszcze celofan. Na długim, prostokątnym kawałku celofanu połóż przygotowany kosz prezentowy. Powinien znajdować się pośrodku. Następnie zwiń celofan w rulon i ozdób na górze dużą, świąteczną kokardą.

Chcesz wysłać prezent kurierem? Sprawdź, kiedy wysłać paczkę, aby trafiła przed świętami.

3. Pakowanie prezentów świątecznych w szklane pojemniki

Następnym pomysłem na niebanalne pakowanie prezentów świątecznych jest wykorzystanie szklanych opakowań. Mogą to być słoiki, butelki, a nawet szklane pudełka. To świetny sposób na podkreślenie delikatności i elegancji prezentu. Wypełnij je kolorowymi cukierkami, ozdobnymi kulami świątecznymi lub personalizowanymi notatkami. Urok prezentu w szkle tkwi w możliwości podziwiania zawartości już przed samym otwarciem.

4. Rustykalny styl wciąż w modzie i w duchu eko

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej warto pomyśleć o eko opakowaniach. Po co produkować kolejną stertę plastiku? Zamiast tradycyjnych materiałów, wykorzystaj tkaniny lniane, bawełniane worki czy tekturowe pudełka z materiałów pochodzących z recyklingu. Część tego rodzaju materiałów na pewno masz w domu. 

Oczywiście taki pakunek warto dodatkowo ozdobić, aby nadać mu świątecznego charakteru. Wybierz dekoracje z naturalnych materiałów, takie jak suszone gałązki czy sznurki konopne, a nawet kwiaty. 

Sprawdź nasz przewodnik po ekologicznych opakowaniach wysyłkowych.

5. Urok drewnianych skrzynek nie tylko od święta

Pakowanie prezentów świątecznych w drewniane skrzynki dodaje im niepowtarzalnego uroku i klasycznego wyglądu, który doskonale pasuje do atmosfery świąt. Co więcej, taki wybór ma wiele zalet. W przeciwieństwie do tradycyjnych opakowań drewniane skrzynki są trwałe i mogą być wielokrotnie używane. Twoje prezenty nie tylko będą prezentować się wyjątkowo, ale także zyskają nowe życie jako praktyczne i stylowe pudełka. 

Ponadto drewniane skrzynki z łatwością możesz spersonalizować. Wystarczy, że sięgniesz po farby, kolorowe markery, wstążki czy inne dodatki. To dobra alternatywa zwłaszcza dla koszy prezentowych. W skrzyni zmieścisz też upominki o większych gabarytach.

6. Kreatywne pakowanie prezentów świątecznych w kartony

Zamiast sięgać po gotowe opakowania, możesz też wybrać zwykły karton i nadać mu wyjątkowego charakteru. Maluj, rysuj, klej ozdoby świąteczne – w tym przypadku ogranicza Cię tylko wyobraźnia. To doskonały sposób, aby personalizować prezenty i sprawić, że opakowanie stanie się równie istotne jak sam upominek.

Nawet najprostszy karton nabierze elegancji, gdy dodasz kolorowe wstążki i kokardy. Wystarczy kilka zmysłowych dodatków, by zwykłe opakowanie zamienić w atrakcyjny prezent. Wkładki z kolorowym papierem umieszczone wewnątrz kartonu dodadzą mu świątecznego klimatu. Niech nawet wewnętrzna część opakowania zaskakuje i cieszy oko. To jednocześnie świetny osób na recykling kartonów, które trzymasz w domu po odebranych przesyłkach. Z powodzeniem włożysz do nich przedmioty o nieregularnym kształcie.

Pakowanie prezentów świątecznych może okazać się świetną zabawą i przestrzenią do kreatywnej pracy. Wykorzystaj materiały, które masz w domu lub wybierz nietypowe opakowanie, nadając prezentom efektownego wyglądu. Nawet zwykła, drewniana skrzynia zaprezentuje się wyjątkowo, gdy nieco ją ozdobisz.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy