22 112 11 00
(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,8/5
Satysfakcja lub zwrot
0
Kontynuuj zakupy

Folia stretch, akcesoria do folii stretch

Folia stretch, paletyzacja


Istnieją produkty-klasyki, bez których nie da się sobie wyobrazić profesjonalnego pakowania i zabezpieczania przesyłek w magazynach, halach produkcyjnych. Laikowi na myśl przychodzą z pewnością: kartony, folia bąbelkowa, taśma klejąca… Na miano „klasyka” zasługuje także folia stretch – materiał powszechnie wykorzystywany w branży transportowej.

Czym charakteryzuje się folia stretch?


Folia stretch to rozciągliwy produkt, wykonany z tworzywa sztucznego. Umożliwia ona szybkie, sprawne i skuteczne zabezpieczanie różnorodnych towarów – w branży transportowej są to najczęściej paczki i przesyłki, a także palety z zawartością. Wyróżnia się doskonałą przyczepnością i elastycznością. Można nią bezproblemowo owijać przedmioty o każdym – nawet najbardziej nietypowym – rozmiarze i kształcie. Powierzchnia klejąca produktu ściśle przylega do otoczonego przedmiotu. Nie ma opcji, by doszło do przypadkowego odwinięcia. Folia stretch otacza je szczelną warstwą, której rozerwanie jest trudne, lub niemal niemożliwe. Chroni zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi, porysowaniem, zabrudzeniem, wilgocią, pyłem, kurzem. Utrudnia również otwarcie paczki (i każdego innego ładunku) przez osoby nieupoważnione.

Owijanie ładunku folią stretch jest zajęciem prostym, nieczasochłonnym. Jej użycie nie generuje wysokich kosztów ani nie wymaga użycia zaawansowanych urządzeń, maszyn.

Szeroki wybór folii stretch – różne kolory


Folię stretch najczęściej można spotkać w kolorze czarnym, białym, niebieskim, zielonym, czerwonym, żółtym, zielonym. Popularnym wyborem są także transparentne egzemplarze, które łączą w sobie wadę i zaletę – dają wgląd na zawartość przesyłki. O co chodzi? Kiedy w paczce znajduje się delikatny przedmiot, a adekwatne etykiety ostrzegawcze zostały nieopatrznie zakryte przez warstwę rozciągliwego materiału, magazynier czy sortownik może samodzielnie zobaczyć, z czym ma do czynienia, a następnie powziąć odpowiednie działania – będzie już wiedział, że w tym wypadku ostrożność ma być na pierwszym miejscu. Inna sytuacja dotyczy osób postronnych, potencjalnych złodziei, którzy czyhają na wartościową zdobycz. Ujrzawszy, że w danej paczce znajduje się drogocenny przedmiot, nie będą się wahać ani chwili. Zasada jest zatem prosta: pakując telewizor, telefon komórkowy, komputer, odtwarzacze DVD czy biżuterię, lepiej wybrać czarną, ewentualnie kolorową folię stretch. Można wtedy liczyć na dyskretny przewóz takich rzeczy.

Stabilizacja towarów podczas transportu – paletyzacja


Folia stretch jest często stosowana do stabilizacji przesyłek umieszczonych na paletach. Owinięty nią ładunek utrzymuje stabilną pozycję. Można mieć niemal stuprocentową pewność, że nie będzie przemieszczał się na boki podczas transportu – nawet pod wpływem silnych drgań, niesprzyjających czynników atmosferycznych czy gwałtownych ruchów furgonetki kurierskiej.

Niezawodna, doskonałej jakości folia stretch


Folia stretch od RAJA wykonana została z trzywarstwowej folii polietylenowej. Ów materiał cechuje się doskonałą wytrzymałością na przebicie, rozerwanie, przecięcie i inne działania, mające na celu uszkodzenie mechaniczne produktu. Użytkownicy mogą liczyć na skuteczną ochronę przesyłek, paczek i innych ładunków przed zniszczeniem w trakcie transportu, magazynowania.

Firma RAJA zadbała o to, by dostarczyć folię stretch o wyjątkowej elastyczności. Użytkownicy mają do dyspozycji tradycyjną folię stretch (o różnych barwach), a także modele: pre-stretch, w mini rolkach, typu blown, typu cast (w 80% z recyklingu). Produkty są sprzedawane w paczkach po kilka sztuk.

15 art.
Sortuj: Trafność: największa